19.03.2011

Dostlar Merhaba...


Dostlar Merhaba...
Yüreği aydınlıktan yana atan güzel dostlarımla, paslaşmaktan alıkonuldum bir süredir artniyetli insanların, kötü amaçlı girişimlerinden dolayı. Boş bulunup facebooktan gelmiş gibi kabul ettiğim bir mesajı tıkladığım için hesabıma, mail adersime, MSN ime ulaşmaz oldum. Mailimdeki yazılarım ve resimlerime ulaşmaz olmam, biraz da olsa üzdü beni ya sağlık olsun...
Kendi sayfamızın dışında asla şifemizi değiştirme gafletine düşmemek gerek. Bazen insan boş bulunuyor, nutku tutulmuşçasına çok iyi bildiği bir yanılgıya düşebiliyor işte. Benim de yaşadığım bu! Yazışmalar sonunda yeni bir mail adresiyle sayfamı yetkililere açtırdım güya! Cuma gününden beri tüm maillerinizi açıp okuyabiliyorum, maillerimden ancak halen sayfama erişemiyorum:((
Durumu tekrar bildirdim, ne zaman dikkate alınır, bekleyip, göreceğiz...
Biraz önce mesaj haneme gelen bir paylaşımdan çok duygulandım ancak ben mesaj yazamıyorum, face sayfam açılmıyor ki:((
Belki bloguma gelirsiniz yaşadığım süreçten haberdar olur ve de asla kendi hesap sayfanızın dışında facebooktan gelmiş gibi görünse de şifrelerinizi benim gibi değiştirme gafletinde bulunmazsınız, ne diyeeeemmm, özledim sizleri:))

GELEN BU ANLAMLI MESAJI BEN DE BLOGUMDA YAYINLAYIP; BİRİLERİNE ULAŞABİLMEYİ ÇOK ANLAMLI BULUYORUM. Kalemlerinizi hazırlayın! Mesajdaki duyuru aynen şöyle dostlar:

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Ercan Sadık İPEKÇİ, Gazeteci Mustafa BALBAY ve Tuncay ÖZKAN'ın birlikte tutuklu tüm gazeteciler adına, oyuna özel yazdıkları mektubu okuyacak.
"SAKINCASIZ", İzmirli tiyatroseverlerle buluşacak

27 yıl aradan sonra ilk kez Ankara’da oynanan Uğur Mumcu’nun Sakıncasız adlı oyunu 25 Mart Cuma günü İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde İzmirli seyircilerle buluşacak. Oyunun İzmir gösteriminde tutuklu gazeteci Mustafa Balbay ve Tuncay ÖZKAN da cezaevinden yazacakları mektupla oyunun kadrosuna dahil olacaklar.

27 yıl aradan sonra ilk kez Ankara’da oynanan Uğur Mumcu’nun Sakıncasız adlı oyunu 25 Mart Cuma günü İzmirli seyircilerler buluşacak. Oyunun İzmir gösteriminde tutuklu gazeteci Mustafa BALBAY ve Tuncay ÖZKAN da cezaevinden yazacakları mektupla oyunun kadrosuna dahil olacaklar.

Ege Kültür Sanat Platformu ve Mavi Sanat iş birliğiyle 27 yıl aradan sonra yeniden sahnelenen Sakıncasız, Uğur Mumcu’nun baskılar dolayısıyla 10 oyundan sonra perde kapatan ve besleme basını konu alan oyunu olma özelliği taşıyor. 25 Mart’taki oyun için Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan’dan tutuklu tüm gazeteciler adına bir mektup rica ettiklerini söyledi. Mektubu da oyunun sonunda Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Ercan Sadık İpekçi okuyacak” dedi.
MUSTAFA BALBAY, SAKINCASIZ’IN KADROSUNA DAHİL OLACAK

Ege Kültür Sanat Platformu’nun Basın Koordinatörü Gülsüm Sarıkaya Balbay’dan gelecek olan mektubun oyun içerisindeki yerini şu sözlerle açıkladı:

“Oyunda hiç açılmayan bir mektup var, Mustafa’dan gelen bir mektup. Mustafa içeride tutuklu ve ana karakter dönek gazeteci Güven İnan’ın eskiden solculuktan arkadaşı, düşüncelerinden dolayı içeride yatan birisinden. Ana karakarakter mektubu açamıyor hatta mektubun zarfından bile çok korkuyor çünkü mektup geçmişiyle yüzleşmesi demek. O yüzden finalde o mektubu açacağız.”.

SEYİRCİLER SİYAH BANT TAKACAK, KALEMLERİNİ BALBAY ve ÖZKAN'a GÖNDERECEK

Sakıncasız’ı izlemeye gelecek olan seyircilere girişte susmayı sembolize eden siyah bant dağıtılacak. Sarıkaya bantın gerekçesini, “Önce gazeteciler sonra toplumun değişik kesimleri artık bir şey söylemekten, görüşlerini açıklamaktan kaçınır hale geldi” diye açıklarken, Oyunu izlemeye gelecek olan akademisyenlerden, demokrat insanlardan, gazetecilerden, aydınlardan da kalemlerini, girişe koyacakları şeffaf parmaklıkları olan bir kutunun içine bırakmalarını isteyeceklerini belirtti. Sarıkaya, “Bilgileri paylaştıkları kalemi, bilginin sembolü olarak, demokrasinin sembolü olarak şeffaf parmaklıkları olan bir kutunun içine atacaklar. Kalemler toplanıp bir dahaki duruşmasında Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'a İzmirli aydınların, demokratların hemşerilerinin kalemleri olarak gönderilecek” dedi.

Biletler İsmet İnönü Sanat Merkezi Gişesi, Kızlararağası’nda Deniz Kitabevi’ ve Biletix satış noktalarında satışa sunuldu. Bilgi ve iletişim için telefon numarası:
0 232 445 21 12
Sevgiyle, sağlıcakla, dostluklarla kalın efendim:))

Hiç yorum yok: